Zayıflatan Besin Maddeleri

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamanıza yardımcı olacak, kilo vermenizi destekleyecek besinlerden birkaçı…

Kilo aldıran yiyecekle olduğu gibi zayıflatan besinler de var. Fakat unutulmamalıdır ki kilo vermek için egzersiz ve az kalorili besinler yemek şarttır. Birinci sırada yumurta gelir. Neredeyse tamamı protein olan yumurta tüketimi tokluk hissini artırarak öğün aralığınızı açar ve çabuk acıkmanızı engeller.Kas kitlesinin artmasına ve enerjinin korunmasın yardımcı olmakla beraber diyet süresince sizi halsizlikten kurtaracak böylece egzersiz yapmak için kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz.

Zayıflatan Besinler

Doğrudan yağ yakan ve oturduğunuz yerde siz kilo verdirmeyecek bir besin olmasıyla beraber zayıflamanızdaki başlıca yardımcılarınızdandır.

 Kilo verdiren yiyecekler;

Ayva elma armut gibi meyveleri öğün aralarında tercih etmek, eriyebilir lifleri sayesinde şekerinizi ayarlayacak, kolesterolünüzü düşürecek ve kendinizi tok hissetmenizi sağlayacak. Aynı zamanda et de tercih etmek gereklidir.

Zayıflatan Besinler

Yemeklerde et tercih edilmesi veya etli yemekler tercih edilmesi tokluk hissini artırır ve içindeki lösin aminoasidiyle kaslarınızın yağ yakmasını sağlar. Sızma zeytin yağı da et gibi içindeki omega 6 asidiyle kaslarınızın yağ yakmasını sağlar. Tarçın da insülin artışını engelleyen bir baharattır. Günde bir çay kaşığının dörtte biri kadar içebileceğiniz tarçın, tatlı ihtiyacınızı karşılar. Tatlı ihtiyacı insülinin dengesizliğinden kaynaklanmaktadır. Tarçın bunu ayarlayacağı için tatlı ihtiyacınızı karşılar.

Sirke ile zayıflama

Sirke de oldukça önemlidir. Salatalarda sirke kullanılması midemizin daha geç boşalmasını sağlar ve böylece mide kazınması hissi daha geç oluşur. Bu da daha az yiyerek bir sonraki öğüne kadar tok kalabilmemizi sağlar.

Zayıflatan Besinler

Greyfurtta içerisindeki fitokimyasallar sayesinde insülini düşürür ve iştahı azaltır. Yarım greyfurt veya bir bardak greyfurt suyu tüketmek oldukça önemlidir. Salatalık içerisinde bulunan A vitamini, C vitamini ve bir miktar lif sayesinde atıştırmalık olarak tercih edilebilecek bir yiyecektir. Çok büyük bir bölümü su olan düşük kalorili bu besin cilt sağlığınıza da oldukça yararlı olacaktır. Kuruyemiş, tuzsuz yer fıstığı, tuzsuz antepfıstığı, kabuklu ceviz gibi atıştırmalıklar da ara öğünler için yine oldukça sağlıklı ve besin değeri yüksek besinlerdir.

Son olarak badem özellikle başlı başına kilo verdirici özelliği olan bir kuru yemiştir. Yüksek miktarla doymamış yağ içermesiyle beraber kolesterolü düşürür ve kalp hastalıların karşı korur, yüksek glisemik indeksine sahip besinlerin sebep olduğu dalgalanmaları da azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk Yorumu Sen Yaz

Yorum Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir.


*