Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Klozet temizliği

Klozet temizliği her kadın için uğraş gerektiren önemli yerlerden biridir. Kir, leke ve su izleri oluşan klozet temizliği, hijyen açısından da büyük önem taşımaktadır. Kimyasal maddeleri ve çamaşır sularını kullanmadan klozeti pratik bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?

Sirke ile Klozet Temizliği

Beyaz sirke genel ev temizliğinde olduğu gibi klozet temizliğinde de kullanılan etkili bir temizlik malzemesidir. Çamaşır suları çocuk ve hamileler için tehlikeli olduğu için beyaz sirkeyi tercih edebilirsiniz. Su lekelerini ortadan kaldırmak için tuvalet kağıdını sirke ile ıslatın ve lekelerin üzerine koyun. Tuvalet kağıdı bu şekilde yaklaşık 5-6 saat beklemelidir. Daha sonra sifonu çekin ve lekelerden kurtulun.

Karbonat ile Klozet Temizliği

Yarım su bardağı karbonatı klozetin içerisine dökerek 30 dakika kadar bekletin. Daha sonra sifonu çekerek tuvaletin dezenfekte olmasını sağlayın.

Klozet temizliği

Bebek Yağı ile Klozet Temizliği

Bebek yağını krom yüzeylerde kullandığınızda oldukça şaşıracaksınız. Duş başlığı, kapı tokmakları, armatürler gibi krom yüzeyleri temizlemek için bezin üzerine bebek yağı damlatın ve bölgeyi ovarak silin. Birkaç damla da klozetin içerisine döküp fırçalayın ve ardından sifonu çekin.

Kola ile Klozet Temizliği

Pas lekeleri ve kireci ortadan kaldırmak için kola kullanabilirsiniz. Paslı bölgenin üzerine bol miktarda kola dökün ve 30 dakika bekletin. Daha sonra fırça ile ovalayın ve sifonu çekin.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk Yorumu Sen Yaz

Yorum Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir.


*