Doğal Fayans Temizleyici

Sponsorlu Bağlantılar
Doğal Fayans Temizleyici

Ev temizliğinde kimyasal maddeleri kullanmak yana değilseniz, doğal malzemeler hazırlayabilirsiniz. Özellikle çocuk bulunan evler için temizlik büyük önem taşır ve bu temizliğin doğal olması oldukça önemlidir. Fayanslar için hazırlayacağınız doğal karışım ile daha sağlıklı bir temizlik yapabilirsiniz.

Evde Deterjan Nasıl Yapılır;

Malzemeler:

  • Yarım su bardağı karbonat
  • Yarım çay bardağı oksijenli su (hidrojen peroksit)
  • 1 yemek kaşığı kadar sıvı bulaşık deterjanı

Hazırlanışı:

Cam kavanozun içerisine oksijenli su, karbonat ve sıvı bulaşık deterjanını ekleyerek karıştırın. Karışımın içerisinde yer alan karbonat, su birikintilerini ve lekeleri çıkartmaya yardımcı olmaktadır. Oksijenli su ise oldukça doğal bir temizleyicidir ve fayansların bembeyaz olmasına yardımcı olur.

Doğal Fayans Temizleyici

 

Nasıl Uygulanır:

Hazırladığınız karışımı fayansların üzerine sıkarak yaklaşık 5 dakika kadar bekletin. Fayansların üzerine uygulamak yerine bulaşık süngeri ile birlikte de uygulayabilirsiniz. Karışımı sıktığınız yüzeyi güzelce sildikten sonra bol su ile durulayın ve pırıl pırıl görünen yüzeylere sahip olun. Bu uygulamayı 2 kez art arda uygulayın. Fayans ve küvetin içerisindeki su lekelerinden kurtulmak için bu karışımı uygulamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk Yorumu Sen Yaz

Yorum Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir.


*