Kahve Maskesi

Sponsorlu Bağlantılar
kahve maskesi

Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

İçilen Türk kahvesinin dibinde kalan telve cilt için oldukça önemli faydalar taşır. Örneğin kan akışını hızlandırdığından cildin rengini düzenler, cildi sıkılaştırır, taneli yapısından dolayı doğal peeling görevi görür ve cildi ölü derilerden temizler. Çeşitli kahve maskeleri aşağıdadır.

kahve maskesi

Yağlı Ciltler İçin Kahve Maskesi Tarifi;

Malzemeler: 2 çay kaşığı kahve telvesi, 2 çay kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı süt ya da yoğurt.

Tüm malzemeler karıştırılıp cilde masaj yapılır. Daha sonra 15 dakika bekletilip ılık suyla durulanır. Limon ciltteki fazla yağı emer. Yoğurt ise cildi yağlandırmadan bakım yapar. Bu maskeye daha fazla limon suyu eklemek ciltteki yağ oranı dengesini olumsuz etkiler. Bu nedenle miktarlara uymanız önemlidir.

kahve maskesi

Karma Ciltler İçin Kahve Maskesi Tarifi;

Malzemeler: 2 çay kaşığı kahve telvesi, 5-6 damla çay ağacı yağı.

Malzemeler karıştırıldıktan sonra yüze masaj yaparak uygulanır. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulanır.

Kuru Ciltler İçin Kahve Maskesi

Malzemeler: Yarım yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kahve telvesi, 1 çay kaşığı bal.

Tüm malzemeler karıştırılıp yüz ve boyun bölgesine masaj yapılarak cilde uygulanır ve 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ve sabun yardımıyla durulanır. Yoğurt ve bal cilde ihtiyacı olan nemi verir. Kahve ise hem cildi ölü deriden arındırır hem de canlandırır.

kahve maskesi

Yıpranmış Ciltler İçin Kahve Maskesi Tarifi;

Malzemeler: 2 çay kaşığı kahve telvesi, 10 damla zeytinyağı

Malzemeler karıştırılıp cilde sürülür ve 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ve temizleyici sabunla cilt temizlenir. Bu maske sayesinde ciltte kan akışı sağlanır, zeytinyağı ise doğal olarak nem sağlar.

Cildimizin ihtiyacı olan maskeyi haftada 2 defa uygulayabiliriz. Cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka bu maskelerden sonra cilde uygun nemlendirici ile cilde ihtiyacı olan nem verilmelidir. Kahve maskesi etkisi 5-6 maske yaptıktan sonra daha net görülür.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk Yorumu Sen Yaz

Yorum Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir.


*