Günde Sadece 12 dakikalık Egzersizle Mükemmel Bacaklara Sahip Olacaksınız

Sponsorlu Bağlantılar
Günde Sadece 12 dakikalık Egzersizle Mükemmel Bacaklara Sahip olacaksınız

Çoğu kadının ortak problemi, en problemli organ olan kalçalar ve bacaklardan yağları atmaktır. Sadece kadınlarla da sınırlamayalım, ciddi anlamda vücut geliştiren ve spor yapan herkesin bildiği çok önemli bir şey her türlü antrenmanın atasının bacak antrenmanı olduğudur. Bacaklar vücudumuzda en çok enerji harcayan ve en önemli kaslardandır.

Bu yağlardan kurtulabilmek için planımızda birkaç aşama var: Günlük yiyeceklerle aldığınız kalori miktarına dikkat etmek, bolca su içmek ve efektif antrenmanlar yapmak. Bir spor salonuna gitmek çok da önemli değil çünkü bu egzersizleri evde de yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey her gün 12 dakika bu egzersizi yapmak.

Ve işte karşınızda evinizde yapabileceğiniz 12 dakikalık bacak antrenmanı. Başkalarının da yararlanabilmesi için bu yazıyı paylaşmayı unutmayın. Egzersiz aralarında 60 saniye mola ver. Zorlaştırmak için mola süresini kısaltabilir ya da tamamını hiç mola vermeden yapabilirsiniz.

1 – STEP UP WITH LEG LIFT Sağ ayağını step tahtasına ya da banka koy, ellerini kalçana yerleştir. Sağ bacağınla kendini yukarı it ve bankın üzerinde dik dur. Kalçanı sık, sol bacağını beline kavis vermeden arkaya it, kaldırabildiğin kadar yukarı kaldır. Hareketi tersten yaparak başlangıç pozisyonuna dön. Bu, bir tekrar eder. Sol bacağınla tekrarla. Yön değiştirerek 12-15 tekrar yap.

2 – REVERSE LUNGE WITH FRONT KICK Karnını sıkarak sağ ayağınla geriye adım at ve ters lunge pozisyonuna alçal. Kalçanı sıkarken sol topuğunu aşağıya bastır ve sağ bacağınla öne doğru bir tekme savur. Bu sırada sol bacağını mümkün olduğunca düz tut. Bu, bir tekrar eder. 12-15 tekrar yap, ardından diğer tarafta tekrarla; bu kez sol bacağınla tekme at.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk Yorumu Sen Yaz

Yorum Yazın

Mail adresiniz görüntülenmeyecektir.


*